И Саркози го научија на мода

8 јули, 20110
naslovna

Познатата Ана Винтор, главната уредничка на најпознатото модно списание Vogue, беше одликувана со почести во Париз.

Поточно во средата, една од најуспешните британки во светот на модата и главното лице на Vogue, беше почестена и одликувана, со што го доби познатиот медал Legion d’Honneur, директно од рацете на  францускиот претседател Николас Саркози.

Медалот Legion d’Honneur (Легија на честа) е воспоставен уште од Наполеон Бонапарта во 1802 година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit