Шешељ “испуши” за одмор ова лето

8 јули, 20110
Serbian ultranationalist Vojislav Seselj attends his trial at the U.N. war crimes tribunal in The Hague

Воислав Шешељ денес доби одговор од Хашкиот трибунал, на неговата молба за користење на годишен одмор ова лето. Хашкиот трибунал, со образложение, дека молбата е упатена на погрешна адреса, го одби неговото барање. Останува Шешељ да ги лади своите стапала во легенчето од својата ќелија во притворот во Хаг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/