И служев како роб на Лејди Гага!!!

26 декември, 20110
lady-gaga

Поранешната лична асистентка ја тужела познатата пејачка, бидејќи, наводно била експлоатирана, малтретирана и не и биле платени прекувремените работни часови.

Џенифер О Нил (41) работела како личен асистент на Лејди Гага 13 месеци за време на нејзината светска турнеја и тврди дека не и биле платени 7.168 прекувремени работни часови, односно 380.000 долари и дека пејачката кон неа се однесувала како кон роб.

Таа навела дека пејачката е многу разгалена и дека морала да и го додава пешкирот по туширање, а вели дека и служела како нејзин жив будилник.

Иако тврди дека сите обврски ги исполнувала на време и како што треба, Лејди Гага не и дозволувала ни минута да оди на пауза за ручек ниту да се наспие.

“Тужбата на г-ѓа О Нил нема основа”, накратко изјавил портпаролот на познатата пејачка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber