И тоа го има во тенисот! Да плачеш или да се смееш? Оценете сами!

10 јули, 20110
0815007.48

Во тенисот тишината во текот на играта е исклучително важна за играчите. Меѓутоа, првата тенисерка во светот, Каролин Возниатцки, за време на првото коло во турнирот во Бастад,  и се случи мала незгода кога за време на нејзинот сервис за меч,  заѕвоне телефонот на нејзината противничка.

Виновникот беше нејзината противничка Ализ Корнет, која дотрча до својата чанта, го извади мобилниот кој не престанувал да ѕвони и го исклучила, за да може да продолжи играта.

httpv://www.youtube.com/watch?v=P7IhwaEdiV4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit