Има 22 години, а веќе го поседува најскапиот стан во светот!

23 декември, 20110
01

Екатерина Риболовљeва (22), ќерка на богатиот руски олигарх Димитриј Риболовљев, купила стан во Њујорк и го платила рекордни 88 милиони долари.

Богатата русикна која студираво САД, а инаку има и свое приватно одмаралиште во Монако, сега се почасти со стан во центарот на Менхетен.

Станот има десет соби и голема тераса која гледа кон Централ Парк. До сега ова е најскапиот стан продаден во овој дел во Њујорк. Таткото на богатата Екатерина и го препишал овој стан од 630 метри квадратни на својата ќерка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma