Има ли Холивуд вампири? Има! А кои се!? :)

19 август, 20110
naslovna-vampiri

1. Колин Фарел – има играно во хоророт ‘Fright Night’.


2. Роберт Патинсон – се прослави со улогата на вампир во сагата за ‘Twilight’.

3. Вампирите од True Blood.


4. Пол Весли и Иан Сомерхалдер дадоа ново значење на „крвни браќа“, бидејќи ја имаа улогата на вампири во ‘The Vampire Diaries’.


5. Хип хоп принцезата Aaliyah играше вампирка во ‘The Queen of the Damned’.


6. Кејт Бекинсил глумеше вампирка во ‘Underworld’.


7. Клое Мортез глумеше тинејџерка вампир во филмот ‘Let Me In’.


8. Пета Вилсон глумеше вдовица вампир во филмот The League of Extraordinary Gentlemen’.


9. Дејвид Бореаназ глумеше вампир во филмот ‘Buffy the Vampire Slayer’.


10. Том Круз и Бред Пит беа најпосакуваните вампири откако ги имаа улогите на вампири во познатиот филм ‘Interview with the Vampire.


11. Гери Олдман глумеше дракула во филмот ‘Bram Stoker’s Dracula’.


12. Кифер Сатрленд глумеше вампир во филмот ‘The Lost Boys’.


13. Френк Лангела го играше дракула во истоимениот филм од 1979 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit