Има ли скриени камери во дивината? Е има и тоа екстра :) Најблиску во светот на дивите ѕверови :)

17 август, 20110
naslovna

Што прават животните кога нема луѓе во нивна близина? Лежат, бараат храна, се прозеваат, нема повеќе тајни откако во џунглата има камери кои ги снимаат и навечер. Нови камери биле инсталирани низ џунглите во целиот свет, од страна на Conservation International и ни даваат увид во тајниот живот на цицачите.

Погледнете ги горилата, јагуарите и другите животни во темница.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit