И Обама се вози на релација Ѓорче – Автокоманда:)) Двојка бе:)))

17 август, 20110
0

Американскиот претседател ја почна својата кампања со нов луксузен автобус, кој вреди  1.100.000 долари. Блескавиот црн автобус, кој е опремен со најсовремена технологија, за прв пат се појавил во јавност за време на три-дневната турнеја на претседателот во Минесота, Ајова и Илиноис.

Возилото го нарачала Тајната служба на САД, која до сега само изнајмувала автобуси за изборите кампањи, а потоа ги доработувала за да се обезбеди соодветна заштита за претседателот. Возилото ќе му биде достапно на Обама за време на изборната кампања до 2012 година. Како што е наведено од страна на британски Телеграф, Тајната служба нарачала уште два вакви автобуса.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit