Интер во финалето од италијанскиот Куп

12 мај, 20110
inter-milan

Интер – Рома 1:1 (0:0)
Ето 58′ – Бориело 84′

Фудбалерите на Интер ќе ја брани титулата победник воКупот на Италија откако во реванш мечот од полуфиналето на свој терен одиграа нерешено со екипата на Рома, а благодарение на првиот меч кој во Рим го добија со 1:0 изборија пласман во финалето.

“Нероазурите” во финалето ќе играат против Палермо кој претходно го елиминираше Милан. Финалниот меч ќе се одигра на 29. мај во Рим.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi