Интересен перформанс со гитари

12 јуни, 20110
-

Германскиот уметник со курдско потекло Оикес Јилдирим во Дизалдорф направил интересен перформанс со гитари, како би им помогнал на децата и родителите во градот. Во тој повод тој на стеблата со лимети обесил 208 гитари, кои ќе бидат изложени се до 19 Јуни 2011. Целиот приход  од неговата изложба ќе биде дониран во детски градинки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber