Интересни торти за прославување на развод!!!

7 ноември, 20110
cake-4_Zaoa5_22974

Невестинските торти се неодминлив дел од секоја свадбена церемонија. Младоженецот и невестата ја сечат тортата заеднички, за бракот да им биде сладок. Но, за оние на кои невестинската торта не им го „заблажила“ брачниот живот, постојат и таканаречени „торти за развод“. Всушност, овие торти се порачуваат за прославување на развод, колку и тоа бизарно да звучи. Слични се на свадбените, со таа разлика што наместо да се гушкаат, украсите на тортата кои ги претставуваат младоженецот и невестата се обидуваат да се убијат еден со друг. Погледнете ги овие необични торти кои се служат на „бракоразводни прослави“:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş