Исчезна телото на Мајкал Бонџорно, од неговиот гроб

25 јануари, 20110
michael bonjorno

Во Италија луѓето се згрозени од последната информација која вели дека телото на познатиот италијански водител Мајкал Бонџорно, исчезнало од неговиот гроб. Ова случајно го приметил човек кој отишол на гробиштата. Забележал дека гробот е отворен и празен, недостасувал сандакот.Веднаш било пријавено во полиција, па сега полицијата трага по сторителот. Сега за сега не сакаат да даваат било каква изјава за случајот. Инаку Мајкал Бонџорно е еден од најсаканите водители во Италија. Со него имаат пораснато многу генерации. Тој бил водител на многу квизови, забавни емисии и слично. Станал заштитен знак на националната италијанска телевизија. Мајкал Бонџорно починал во септември 2009 година, на 86 годишна возраст.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi