Исповед на телохранителот на Мајкл Џексон: Децата го видоа Мајкл како лежи во бесвесна состојба.

5 јануари, 20110
michael-jackson-bodyguard-pic-gsi-media-243597469

Телохранителот на Мајкл Џексон во Средата сведочел дека двете децата на Мајкл Џексон биле сведоци како нивниот татко лежи во бесвесна состојба на својот кревет неколку часа пред неговата смрт, пишуваат People и Reuters. Во вториот ден на прелиминарни сослушувања за утврдување дали на д-р Конрад Муреј треба да му се суди за убиство без умисла. Телохранителот сведочел дека децата биле во дневната соба додека д-р Муреј се обидувал да го реанимира безживотното тело на поп-ѕвездата . Тој вели дека децата биле премногу вознемирени поради таквата состојба на Мајкл. Телохранителот исто така напоменал дека д-р Муреј му наредил да се стави неколку медицински ампули во торба пред да повика 911. На сослушувањето присуствувале родителите на Мајкл, Џо и Катерина Џексон, како и сестрите Џенет и Ла Тоја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi