Почина шкотскиот рокер Гери Реферти.

4 јануари, 20110
gerry-rafferty-has-died-aged-63

По долго боледување на 63 годишна возраст почина основачот на фолк-рок бендот “Stealers Wheel”известува Guardian. Според изјавите на неговото семејство, тој починал мирно покрај својата ќерка Марта. Многу познат хит на Реферти е синглот “Stuck in the Middle with You,” која беше искористена од Квентин Тарантино во 1992 година во филмот Касапски кучиња. Тој исто така бил познат во 70-тите години со песните “Baker Street” и “Right Down the Line,”, а неговиот последен албум бил издаден во 2000 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi