Историја на e-mail

31 јули, 20110
email

1971 е година кога прв пат е измислен и пратен еден e-mail од страна на компјутерскиот инжињер Ray Tomlinson. Кралицата Елизабета е прв државник што испратил e-mail во 1976 година. Сигурно сакате да знаете и кој ја измисли смајли емотиконатата :), а тоа е Scott Fahlman во 1982 година.

Сите други интересни податоци за 40 години од постоењето на email погледнете ги подоле на сликата.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit