Италија: Тринаесетгодишно девојче родило бебе

3 јануари, 20110
toes276

Девојче старо 13 години со царски рез родило бебе во болницата во општината Аквавива дел Фонте на југот на Италија. Таткото на бебето има 16 години и е момче од истото училиште во кое одело девојчето. Родителите и семејството на девојчето изјавиле дека биле изненадени од бременоста на својата ќерка. Од социјалната служба изјавиле дека воопшто не биле известени за ситуацијата ниту пак некој ги контактирал. Тие додале дека ќе им излезат во пресрет доколку родителите на девојчето побараат помош од нив.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi