Избрана за најсекси дама на деценијата

6 јуни, 20110
61B213EF-B7BB-1A09-786B29C86C39ADA0

Сите најпривлечни холивудски убавици се собраа на црвениот тепих за доделување на наградите “Spike TV Guys Choice”, во Лос Анџелес, каде се оддаде чест на најсексипилните припаднички од showbizz сцената.

Иако таа веќе има 42 години, актерката Џенифер Анистон ја доби наградата “Decade of Hotness” и е припадничка на титулата најсекси дама на деценијата, со што покажа дека строгата диета и напорните вежби навистина и се исплатеја.

При превземање на наградата Џенифер изгледаше многу подобро од повеќето нејзини врснички, а во тоа секако и помогна модниот избор за оваа вечер: црн струкиран фустан – Azzedine Alaie, кој одлично го искомбинирала со чевлите – Manolo Blahnik.

“Мојата линија се должи на поприлично едноставен рецепт – трчам и секојдневно вежбам, што е важен дел од моето секојдневие”, изјавува Џенифер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi