Justin Bieber во помош на малтертираните ученици

5 мај, 20110
Justin+Bieber5

Justin Bieber се спријатели со ученикот, Casey Heynes кој беше жртва на малтретирање од старна на негови соученици. Таа снимка на која Casey беше маван од сите страни, во училишниот двор, а неговите “пријатели” стоеја од страна и даваа подршка, видно ја потресе јавноста.  Оваа снимка се појави на интернет во месец март и од тогаш Casey стана интернет сензација.

Bieber додека беше во Австралија, ја искористи можноста да се запознае со момчето кое е со потекло од западните предградија на Сиднеј.

Кога Justin ја видел снимката се приклушил кон кампањата за борба против насилство во училиштата, за која и ја напишал песната “Never Say Never” .

На својот концерт во Мелбурн тој му испратил специјална покана на Casey, со цел да го покани да биде дел од концертното шоу.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi