Каде живее Пол Ален?!? Во рајот, ете каде… :)))

6 ноември, 20110
paul-allen-carbon-beach-home

Пол Ален, ко-основачот на Мајкрософт буквално живее во куќа од соништата. Неговиот дом, кој се наоѓа на плажа во Малибу, Калифорнија, е вистинска фантазија за оние кои сонуваат за куќа на плажа.

Домот на Пол Ален се наоѓа во „Плажата на Милијардерите“, место кое го добило својот прекар бидејќи наефтините куќи чинат над 10 милиони долари. Куќата на Ален првично чинела 29.5 милиони, но тој успеал да ја купи за 25 милиони.

Оваа неверојатна куќа се простира на површина од 1800 квадрати и располага со 5 спални соби и седум бањи, како и со сопствен фитнес центар и кино сала. Однадво изгледа како тврдина, а од стаклената влезна врата нуди директен поглед врз базенот кој се наоѓа во задниот двор.

Соседи на Пол Ален му се Дејвид Гефен, сопственикот на Гефен рекордс, како и поранешниот директор на Волт Дизни Џефри Каценберг, но  третиот најбогат американец Лари Елисон.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş