Кај ги напика 183 пилешки крилца!

24 септември, 20110
naslovna

Една Американка тешка само 46 килограми успеала да напика во себе дури 183 пилешки крилца и тоа за помалку од 12 минути.

Соња Томас позната под надимакот „Црна вдовица“ има 46 килограми и редовно учествува на натпреварите за конзумација на брза храна.

На неодамнешното натпреварување во Бафало, успеала да изеде 183 пилешки крилца за 12 минути и го собори сопствениот рекорд од минатата година, кога изела за две помалку или 181 крилце.

Со оваа победа, Соња си освоила 1500 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi