Кај живееме? Најдоброто видео кое го има одговорот на ова прашање!

18 август, 20110
kajziveeme

Нашата планета е инспиративна, понекогаш ни го одзема здивот, понекогаш ни го запира срцето со своите атракции, чуда и мистерии.

Bbc постојано прави неверојатни серии за односот на човештвото со природата, а сето тоа сега го има спакувано во едно видео, кое е ќе ве воодушеви.

Неверојатни фотографии и кадри од различни предели на нашата планета, монтирани до совршенство, ќе ве однесат на неверојатни места: од Арктикот, планините, океаните, џунгли, пустини, реки, па и урбаните џунгли.

Погледнете кај живееме! Видеото е повеќе од совршено!

httpv://www.youtube.com/watch?v=2HiUMlOz4UQ&vq=large

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit