Како да изградиш свој сопствен стил?

27 октомври, 20110
6

Сакате ли да го смените имиџот и да го откриете сопствениот стил? Нашата галерија со фотографии “Улична & Парти мода”, може да биде вашиот извор за инспирација и нови идеи.

Еве и неколку од тајните за стилот:

Многуслојност – помага да го направите изгледот посложен и многу поинтересен.

Акцентирајте на аксесоарите – чевли, чанти, накит, шалови, колани, шапки. Тие не само што го надополнуваат изгледот туку се многу важни за целосниот имиџ. Понекогаш само аксесоарите го прават имиџот.

Малку фантазија – Понекогаш чантата и чевлите со иста боја делуваат банално. Бојата на чантата може да биде идентичен со бојата на некој друг аксесоар – колан, накит, или па со некое парче облека. На пример една црвена чанта ќе изгледа многу подобро со црвен колан, или црвен кармин или лак, отколку со црвени чевли.

Умереноста е многу важна – Добриот стил е оној кој нема потреба од додавање или одземање на елементи.

Шминката и фризурата се исто така важен дел од вашиот имиџ – не треба да ги заборавате.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş