Како ќе изгледа новиот Android?

12 август, 20110
nov-android

Новата верзија на Android, Ice Cream Sandwich, најверојатно ќе се појави во октомври месец, а уредот кој прв ќе го добие треба да биде Googlephone – Nexus Prime.

Два блога, Android Police и RootzWiki, објавиле фотографии на кои се гледа како ќе изгледа новата верзија на Android.

Визуелни промени и нов интерфејс, засега е прилично темна боја со сини детали, камера со панорамска опција, а исто така и Gmail ќе добие нов изглед кој ќе одговара на новата тема.

Она што се знае од порано е дека новиот Android ќе биде обединета платформа, наменета за паметните телефони, но и за таблет компјутерите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit