Како во Кореја се борат против местенки?

15 јуни, 20110
20091210c

Фудбалските работници во Јужна Кореја почлнаа интензивна борба против корупцијата. Кој ќе даде информации за корупција, ќе добие пари.

Асоцијацијата на јужнокорејската Кеј-лига, донесе вчера одлука парично да го награди секој кој ќе опријави корупција пред телата на таа организација.

Кореја ја потресуваат скандали околу наместени мечеви, а раководните луѓе одредиле суми како награди за ‘доушниците’. Тие ќе се движат од 6400 евра до дури 64.000 евра.

Поради сомнеж околу местенки во оваа земја на Далечниот Исток, обвинети се 110 фудбалери и две обложувалници.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/