Каков парфем имала на себе Kate за време на венчавката?

4 мај, 20110
Wedding+Ceremony1

Sarah Burton од модната куќа Alexander McQueen, беше дизајнерката која го дизајнираше фустанот на Kate за нејзината венчавка. Но, кога станува збор за парфемот, Kate на себе немала многу познат бренд.

Парфемот кој таа го избрала е White Gardenia Petals на Illuminum  кој чини 70 фунти. На пакувањето од парфемот пишува дека е парфем кој мириса на бело цвеќе, полн со свежина.

Овој бренд, Illuminum е основан во 2007 година од страна на поранешниот фризер на Naomi Campbell и Kate Moss.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma