Каков секс сакаат жените???

23 октомври, 20110
kakov seks sakaat zenite

Различни типови на жени сакаат различни стилови на водење љубов, од заводлив и романтичен, до див и незауздан секс.

За да ви помогнеме да откриете што сака вашата партнерка, еве неколку примери за тоа каков секс сакаат жените и на кој начин го покажуваат тоа:

Заводлив секс зачинет со комплименти: По неколку години врска, за да се оддржи страста важно е да се рудите од време навреме да ја заведете. На пример, шепнете и дека изгледа прекрасно и секси, а кога водите љубов правете го тоа со нежност и заводливост.

Романтичен секс: Оваа врста на секс е идеална кога сте опуштени и имате време нарасполагање. Овој вид на секс е идеален за жени на кои им е потребна долга предигра, мазење и романтика. Затоа припремете ја атмосферата со тивка музика, свеќи и сензуална масажа.

Див секс: Жените кои сакаат секс не бегаат од романтиката, но за нив е главно да сте страствени и жестоки. Долгото мазење на овие жени едноставно им оди на нерви. Тие се жени од акција, па за да им ја исполните нивната фантазија, зграбете ги и не се плашете да искинете некое парче облека. Наместо креветот, изберете некое необично место за секс.

Брзински секс: Има жени кои сакаат брзо и ефикасно сексуално искуство. Овој тип на секс е идеален за жени кои немаат многу време на располагање. Нив треба да ги „запалите“ најбрзо што можете, па користете ги сите алатки, погледот, говорот, допирот. Дознајте што ја возбудува и веднаш преминете на тоа.

Перверзен секс: Иако мажите не мислат така, многу жени се отворени за нови идеи и пози и сакаат да експериментираат во кревет. Не се плашете да ги споделите вашите сексуални фантазии со партнерката, затоа шансите се огромни дека и таа има некоја своја неостварена сексуална желба. На пример, купете и лисици како подарок, па според нејзината реакција ќе дознаете дали таа сака малку перверзија во сексот.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi