Калуѓерка украла и прокоцкала милион долари! :)

15 ноември, 20110
111114117

Една калуѓерка од САД за малку ќе завршела во затвор откако признала дека украла милион долари и ги прокоцкала на слот машини.

Калуѓерката Мари Тортон (65), ги украла парите од католичкиот колеџ, каде работела како благајник.

Мари ги изгубила сите пари во казино во Атлантик Сити. Парите ги крадела во текот на десет години. На суд изјавила дека и е многу жал и дека се посрамотила себе, својата фамилија и вера.

Судијата и одредил 2000 часа добротворна работа и наредил да врати 347.000 долари. Колеџот од осигурувањето добил назад 480.000 долари. Во знак на покајание калуѓерката сега деновите и ноќите ги поминува во самотија во една мала соба во манастир во Филаделфија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş