Римска маска за лице со грашок

15 ноември, 20110
1

За приготвување на оваа маска ви се потребни 2 супени лажици грашок од конзерва и 2 супени лажици  пресно млеко. Грашокот и млекото се мелат во блендер до добивање на паста. Сместа се нанесува на чисто лице внимавајќи на делот околу очите. Треба да стои се додека потполно не се исуши. Исплакнете ја кожата најпрво со топла а потоа со ладна вода. Маскава дава неверојатни резултати, кожата станува сјајна, нежна, хидратирана подмладена и со прекрасен тен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş