Се “затепаа” Карлеуша и попот на Цеца:))) kraj:)))

1 ноември, 20110
wall3

Карлеуша револтирана од интервјуто на монахот Стефан Сарич коешто го дал за еден магазин, го преќина својот “завет на молк”, којшто требаште да трае дур да излезе новиот албум.

“Свештеник кој дава интервјуа за таблоиди-атеист. Јас ја сакам Србија-оргинал банана република”, напишала Јелена на нејзиниот Фејсбук откако го прочитала интервјуто кое го дал монах Стефан Сарич, духовникот на Цеца, за магазинот Свет. Он изнел детали за неговите посети кај Цеца, за време на нејзиниот домашен притвор, истакнувајќи дека таа е една од неговите најдобри ученици.

Првобитниот статус Карлеуша го заменила со нов после пола саат.

“Кога на свештеник што злоупотребувал деца му се дава орден(!?)Србија молчи. Кога свештеник дава интервју за таблоиди и при тоа брани криминалци, Србија молчи. Кога свештеник благословува паравоени формации пред да идат на поход, Србија молчи. Кога некој ќе се осуди да ја измени Србија, го убиваат од снајпер. Пред тоа го сатанизираат, дур Србија молчи. Банана земја, земја на парадокси и неправда” , наброја Јелена а потоа постави неколку прашања на кои таа самата веднаш даде одговор.

“И кој ни е крив? Ние самите сме си криви. Додека поштениот свет молчи, баграта е многу гласна, а и дрска. Им се може. Затоа што Србија молчи и гледа. ”

Со ова отворено писмо Карлеуша го преќина заветот на молк кој го даде на 4. Октомври- дека нема да кажува ништо до дента кога ќе излезе нејзиниот албум.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş