Kate и William за меден месец на Сејшелите?

10 мај, 20110
katewilliam 1

Брачниот пар Kate и William вчера заминале на свадбено патување за кое од кралското семејтсво одбија да потврдат дали се отидени на Сејшелите.

Тие потврдиле дека брачниот пар се заминал на одмор, но ништо повеќе од тоа не сакале да кажат. Извор близок на семејството за британските медии изјавил дека тие одморот ќе го поминат на Сејшелите.

Заради службените обврски на William во RAF, Kate мораше да почека неколку дена за конечно да одат и да се одморат од напорните подготовки за кралската венчавка.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi