Кралста венчавка стигна и во South Park

10 мај, 20110
Кралста венчавка стигна и во South Park

Британската кралска свадба доби свои минути и во популарната американска серија South Park. Свадбата  на принцот Вилијам и неговата девојка Кејт, сатирично ја прикажаа и творците на South Park, во епизодата под името “Кралски пудинг“. Оваа епизода ќе биде прикажана во среда на 11 мај, а во сатиричната верзија се венчаваат кандаски принц и принцеза. Но, само неколку минути пред принцот и принцезата да го к ажат судбоносното “да“, принцезата ја киднапираат и сите канаѓани се приклучуваат во нејзиниото спасување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma