Katy Perry рекордер на Billboard

21 мај, 20110
katy perry 77

Katy Perry е на првото место на Билбордовата листа но нема потреба од грижи доколку падне на второто, бидејќи таа веќе 52 недели по ред се наоѓа во топ 10 листата. Инаку таа е првата пејачка во историјата која толку долго се задржала во најдобрите 10. Да не заборавиме дека таа цела година е присутна на топ листата. Од 29-ти мај 2010 година, со песната  “California girls”, па потоа следеа “Teenage Dream”, “Firework” и во последниве неколку месеци “E.T”.

Од Billboard потврдиле дека таа е првата пејачка која успеала да го постигне овој рекорд. Најблиску до ова биле Ace of Base кои биле 48 недели во топ 10, и Mariah Carey која исто така била долго во топ 10.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi