Видиќ најдобар играч во Премиер лигата, Фергусон најдобар менаџер

21 мај, 20110
Vidic_1861896

Манчестер Јунајтед по освојувањето на титулата во Премиер лигата има причини за ново славје, бидејќи за “Баркли” менаџер на годината е прогласен Алекс Фергусон, а за најдобар играч капитенот на “црвените ѓаволи” Немања Видиќ.

Клубот од “Олд Трафорд” дојде до својата 19. титула, односно 12 под раководство на Фергусон, додека екипата ја очекува уште и финалето во Лигата на Шампионите, на 29. мај на “Вембли”.

Капитенот на Јунајтед, Немања Видиќ одигра одлична сезона и најчесто беше првотимец од сите играчи во екипата, поради што и ја заслужи оваа награда по втор пат во неговата кариера.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/