Највисоката кошаркарка на светот претрпе инфаркт

21 мај, 20110
1483477

Поранешната WNBA ѕвезда и највисока кошаркарка на Светот, Margo Dydek во Четвртокот доживела срцев удар и сега се бори за својот живот. Моментално Margo се наоѓа во кома и е сместена во болницата во Бризбен, Аустралија, но најмногу што ги загрижува докторите во моментот е тоа што таа е бремена.

37-годишната Margo Dydek висока цели 218 см, својата кариера ја изгради во Франција и Шпанија, а во 1998 година преминала во САД каде играла во најсилната женска WNBA лигата за тимовите Utah Starzz, Connecticut Sun, Los Angeles Sparks, по завршување на својата кариера таа се сели во Аустралија каде го тренира женскиот тим на Northside Wizards од Квинсленд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi