Кејт Миделтон на работ на анорексија

1 јули, 20110
katemiddletongalavecera10062011afp

Според британските медиуми, загриженоста за здравјето на Кејт Миделтон се зголемува. Сопругата на принцот Вилијам е на работ на анорексија и не прифаќа совети од никого за тоа дека треба да започне да се храни нормално. Магазинот Star, објавил како Кејт јаде варени јајца за доручек, боровинки за ручек и само супа за вечера, а во меѓувреме вежба по два часа дневно. Принцот Вилијам, чија мајка принцезата Дајана имаше проблеми со булимија, се обидува да ја подржи Кејт. Се обидува да не и предизвикува поголем стрес ако зборува за тоа колку е слаба, очигледно тој и вели дека е прекрасна и колку се гордее со неа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit