Кејт Мидлтон и Џејн Остин се роднини

28 јуни, 20110
kate_middleton_wedding_1

Војвотката Кетрин Мидлтон е далечна роднина со британската писателка Џејн Остин. Кетрин и Џејн имаат заеднички предок од 15 век. Ова го откири интернет портал кој се занимава со истражување на семејните врски. Наведено е дека врската е очигледна, бидејќи и Џејн најчесто се заљубува во моќни и истакнати мажи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/