Кејти Пери ќе му се “фатела” на Мајкл Џексон за…успехот “бе” :)

18 август, 20110
katy-perry-michael-jackson

Кејти Пери и Мајкл Џексон и официјално имаат една заедничка работа: рекорд за најмногу песни од еден албум кои биле на врвот на светските музички листи.

Оваа недела Кејти Пери повторно се најде на врвот на музичките листи со нејзиниот сингл “Last Friday Night (T.G.I.F.)”. Ова е петти сингл од албумот California Dreams кој успеа да стане number one хит, па со тоа познатата пејачка се израмни рекордот на покојниот Мајкл Џексон.

Освен новиот хит, број еден беа и песните “California Gurls”,  “Firework” , “Teenage Dream” и “E.T” со кои Кејти Пери се вивна на музичкото ѕвездено небо.

Пред Кејти Пери, само кралот на поп музиката успеа да се најде на врвот на листите со дури пет песни од неговиот албум насловен како Bad. Него веќе го нема, па можеби Кејти Пери наскоро ќе постави и нов рекорд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit