Пази дека мајсторов не може сé да направи!? И тоа со топка за куглање! :)

18 август, 20110
kuglanje

На интернет страницата за најсмешни и најинтересни домашни инсерти, Фани ор Дај, кугларот Ник Пакард ставил свое клипче на кое прави чуда со топката за куглање.

Без разлика дали се работи за кошарка, фудбал или тенис, прецизните погодоци со топка отсекогаш биле забавни за гледање, но топка за куглање, па не баш!

Но, затоа е тука Ник Пакард да ни покаже дека и со овие топки може да се изведуваат забавни трикови на разни други места, а не само на оние вообичаените каде веќе сме навикнати да ја гледаме топката за куглање.

Очигледно, Пакард е мајстор во кугларство, едноставно „владее“. Така сметаме бидејќи секое негово фрлање на куглата е проследено со опуштена и безгрижна поза.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Rvxcs_kOV8k

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi