Kia откри скици на концептот KV7

4 февруари, 20110
Kia-KV7-Rendering-623x389

Корејски производител на автомобили “Киа” објави скица која покажува  кросовер концепт дизајнот KV7.
Презентација на концептот се планира за следниот месец, на Auto Show во Детроит. Компанијата ги открива сличностите на оригиналниот концепт дизајн кои претходно се покажале во модели на Соул, Спротаж и Соренто.  Клиентите можат да се надеваат дека од овој концепт, ќе настане нов автомобил кој ќе почне да со сериско производство. Покрај очигледните форми својствени на кросовер, видливи се заоблени седишта, мала инструмент табла, и недостатокот на  средишниот столб на совозачката страна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi