Киднапиран е синот на Евгениј Касперски

22 април, 20110
RUSSIA SILICON VALLEY ADV11 2

Иван Касперски, синот на Евгениј Касперски кој е директор на руската софтверска компанија Касперски Лаб е киднапиран. Киднаперите бараат 3 милиони евра за да го ослободат заложникот, Иван Касперски.

Иван, 20,  е киднапиран уште во вторникот кога одел на работа. Киднаперите уште истиот ден се јавиле кај неговиот татко за да го известат дека неговиот син е киднапиран. Полицијата сеуште трага по сторителите на делото.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi