Ким Кардашиан започнува строга диета за венчавката

22 јуни, 20110
1

Ким Кардашиан е најдобро позната по своите облини на кои е многу горда и често ги нагласува. Но, Ким спрема венчавка и поради тоа сака да изгуби неколку килограми за да изгледа совршено во својата венчаница.

Ким за своите планови ги информираше обожавателите на Twitter, таа замолила пријател да и набави напиток кој ќе и помогне да изгуби 8 килограми.

Веќе е познато дека Ким ќе стапи во брак со кошаркарската ѕвезда Крис Хамприс, иако тие сеуште не го откриваат датумот за свадбата, американските медиуми објавија дека ќе се одржи на 31 октомври. Ким и Крис потпишале предбрачен договор и веќе составиле листа со подароци кои ги сакаат за свадбата. Големата забава во пресрет на свадбата ја планираат за еден месец

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/