Ќе колабира цел свет! Од Грција преку Америка до Тунгузија! На светот му нема спас!!!

21 јули, 20110
collapse-world-financial-system-mayans

Економската криза во Америка ќе го зафати целиот свет. Реј Далио, претседател на “Бриџвотер“ најголемиот хеџ фонд, тежок 80 милијарди долари, тврди дека печатењето долари ќе доведе до колапс на валутата, колапс на пазарот н а обврзници, со што ќе се предизвика уште една поголема глобална финансиска криза.

Мислам дека крајот на 2012 и почетокот на 2013 година ќе биде критичен период, изјавил Далио.

Тој верува дека некои задолжени земји, вклучувајќи ја и САД, ќе западнат во стапица на печатење повеќе пари за да ги покријат долговите, а кога станува збор за Америка тоа ќе доведе до финансиски колапс во планетарни размери.

Во исто време има информации дека САД веќе од 2 август може да станат платежно неспособни, што би можело да има драматични последици и по светскиот финансиски систем.

Во Вашингтон моментално се преговара за зголемување на лимитите за зајмување на државата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit