Ќе падне ли крв денес во Белград

13 јули, 20110
grobari2

Шкендија гостува на Партизан во Блград. Вечер ќе ја пресечат лентата од овогодинешните квалификации за Европските купови. Гробарите со “нетрпение” очекуваа двобој на столетието. За среќа на сите, UEFA не дозволи гостински навивачи да присуствуваат на мечеви од Еврокуповите, кои имаат ризик 1. А овој натпревар денес е повеќе од ризичен. Партизановите навивачи се инволвирани и во дивеењата низ белградските улици и при геј парадите, а познати се и како големи поддржувачи на политиката на раздвојување што ја водеше екс премиерот Костуница. Како и да е: гробарите мора да бидат свесни дека секој стап има два краја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit