Ќе се снима третиот дел на Бриџит Џонс

11 јули, 20110
Besplatan-Download-Filmske-muzike-dnevnik-bridzit-dzons-1

По огромниот успех на неговиот најнов филм, во режија на Пол Феиг, во преговори е и третото продолжение на популарната франшиза на Бриџит Џонс.

Иако неодамна се шпекулираше дека новата Холивудска ѕвезда (“Деверуши” досега заработи околу 200,000,000 долари) планира спин-оф на “Деверуши” со Melissa McCarthy во главната улога. Феиг  има желба да сними филм во Лондон и во моментов е во сериозни преговори за снимањето на третиот дел на Бриџит Џонс.

Се разбира, се уште е прерано за некои сериозни вести за третиот дел, бидејќи учеството на актерската тројка сеуште не е потврдено (Рене Зелвегер, Колин Фирт и Хју Грант), но сценариото за третиот дел дефинитивно постои, а авторката Хелен Филдинг покажала дека збунетата Бриџит во третиот дел да се обиде да забремени. Дополнителен проблем, секако е и лошо прифатеното продолжување од 2004 година, но станува збор за филм кој не е комерцијално неуспешен (над 260.000.000 долари) и постои финансиски оправдана причина за да се сними третиот дел.

Со режисерот кој позади себе има еден од најскапите проекти на оваа година, не постои причина неговото студио да му го препушти  третиот дел на кој дефинитивно ќе му треба помош од доверлива екипа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit