Преубави Оригами направени од банкноти на долар креирани од Крег Соненфилд

11 јули, 20110
341

Оригами е уметност на креирање на објекти со превиткување на хартија. Во овој случај доларот беше искористен како употребна хартија. Во прилог погледнете ги некои од преубавите долар оригами на Крег Соненфилд.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit