Ќе вози ли Груевски и Фиат овој пат?

2 јули, 20110
niloa i fiat

Кај што има дим има и оган. Дали овој дим е доволно голем да праќа индијански сигнали во формирањето на новата владеачка гарнитура? За Руфи Османи по се изгледа ќе има место во новото владино мнозинство, таму му е и местото, но дали и за пратеничката група на Велија Рамковски а раководена од сватот Цановски, ќе има место во новоформираното ,,торпедо,, за победи? Ако ги прашаме демагозите што секојдневно плукаат на македонските медиуми, ќе парафразираат неморал и ќе докажуваат предавство во сите смерови, но едно е јасно: на Фиат местото не му е со опозицијата, а веруваме дека и самиот е свесен за тоа. Што мислите за тоа? 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/