Надал ќе оди на шнајдер кај Џокович

2 јули, 20110
Rafa Nadal vs Novak Djokovic

Финале на Вимблдон. Очекувано нели? Надал ќе оди и овој пат кај Џокович на шнајдер, со разлика што сега Надал ќе го дотераат во англиски фрак. Ноле нема милост кога е шпанецот во прашање. Се претпоставува дека после вториот изгубен сет, Надал ќе се жали на повреда на стапало. Коефициентот за заработка на светските кладилници за овој гаф е доволно голем. Можеби и самиот Надал ќе се клади на својата немоќ да ја реши својата најголема ноќна мора годинава. Да му посакаме добро здравје барем до 4тиот сет.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi