Клиши во Ливерпул за 5 милиони фунти?

11 јуни, 20110
gael_clichy_arsenal2_822704

Ливерпул вчера го доведе Џордан Хендерсон за 20 милиони фунти, кој веднаш по потпишување на договорот замина во репрезентацијата на Данска до 21 година, која се подготвува за претстојното ЕП за млади фудбалери.

Се шпекулираше дека напаѓачот Давид Н’Гог ќе замине во спротивен смер, поточно во Сандерленд, но тој сепак остана на “Мерсисајд”.

Славниот клуб потоа се насочи кон левиот бек на Арсенал, Гаел Клиши, кој сеуште нема потпишано нов договор.

Арсен Венгер можеби ќе биде приморан да го продаде, бидејќи веќе 6 години нема трофеј на ”Емирејтс”, а Ливерпул тоа би можел да го искористи и да го откупи одличниот бек за само 5 милиони фунти!

Кени Далглиш го цени овој играј, овие денови ќе испрати понуда, но ќе има силна конкуренција во Реал Мадрид, Милан, Рома, Интер и Јувентус.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi