Кои делови од женското тело мажите ги обожаваат?

22 јуни, 20110
koi  delovi od zenskoto telo.....

Сигурно помисливте гради, задник и долги нозе. Епа се лажете!

Новите истражувања покажуваат дека мажите не се заинтересирани за (премногу) стереотипни женски облини. Она што тие го забележуваат не се  задникот, нозете или градите, туку – мускулести раце!

Истражувачите од Универзитетот на Нов Јужен Велс во Австралија најправиај истражување во кое мажи гледале  96 различни видеа со жени кои се движат наоколу и побара да ја оценат привлечноста на секој дама. Во минатото, слични истражувања се фокусирале на половината и колковите, правејќи им  комплекс на многу жени дека не изгледаат идеално како Џесика Алба. Иако разликата во половината и колковите, тежината и понатаму  значително влијаат на интересот кој  мажите го покажуваат кон женте, листа со најинтересни делови од женското тело на  прво место се најде – долгите и убаво извајани раце.

Студијата исто така покажа дека високите жени се оценети како  попривлечни (особено високите жени со релативно тесена половина). Но, изненадувачки, покажувањето нозете, без разлика колку и да се убави , не се премногу интересни.

Истражувачите од Нортубрија  универзитетот неодамна правеле истражување во кое набљудувале реакција кај мажи  кои гледаат жени на возраст од 18 до 35 години како одат во високи потпетици и рамни чевли. Бртоглаво високите потпетици ја изгубиле  трката: иако одењето во високи потпетици дава илузија на подолги нозе и поизразен на граден кош, мажите приметиле никаква разлика, велат тие. ”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi