Кои се трите најчести грешки на жените, во спалната соба?

28 јуни, 20110
article-1246219-0806B854000005DC-946_468x286

Колку рутината е застапена во вашиот сексуален живот? Колку жените превземаат иницијатива? Дали некогаш сте размислиле колку правите за вашиот партнер да биде задоволен? Овие прашања имаат одговор, и тоа дадени од експертите. Еве ги најчестите грешки кои ги прават жените во спалната соба:

Грешка број еден. Удобна облека. Доколку сакате да ја разгорите страста кај партнерот и сакате да го подобрите вашиот сексуален живот, тогаш удобната памучна облека за спиење треба да ја замените барем некој ден со секси и провокативна облека.

Грешка број два. Не превземање на иницијатива. Не чекајте секогаш на партнерот да ја превземе иницијативата за секс. Понекогаш треба да се направи промена. Бидете вие оној кој ќе го направи првиот чекор. Земете ја водечката улога и направте уживањето да биде обострано.

Грешка број три. Критики. Заборавете на критиките барем кога сте во кревет. За промена дајте некаков коментар за неговите квалитети. Креветот нека ви биде место за одмор и задоволство, заборавете на кавгите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi